Životopis:
Fra Berislav Nikić rođen je 12. studenoga 1939. u Ružićima (BIH) od oca Pavla i majke Slavke r. Zeleničić. Nakon osnovne škole, pohađao je gimnaziju u Sinju (1956. – 1958.) i u Zagrebu (1959. – 1962.). Filozofsko-teološki studij pohađao je na Franjevačkoj visokoj bogosloviji u Makarskoj (1962. – 1968.)
U novicijat je stupio 24. kolovoza 1958., gdje je položio i prve redovničke zavjete 25. kolovoza 1959. Svečane zavjete položio je 8. prosinca 1964. u Makarskoj. Za đakona je zaredđen 13. srpnja 1966. u Makarskoj, a za svećenika 14. srpnja 1966. također u Makarskoj. Mladu misu slavio je 31. 7. 1966. u Ružićima.

Službe:
Drniš – župni pomoćnik (1967. – 1970.)
Kadina Glavica – župnik / poslužuje iz Drniša (1969. – 1970.)
Čvrljevo – župnik (1970. – 1972.)
München – misionar (1972. – 1973.)
Traunreut – misionar (osnivač misije) (1973. – 1975.)
Wuppertal – misionar (1975. – 1982.)
Bonn – dušobrižnik (1982. – 1991.)
Zaostrog – gvardijan i župnik (1991. – 1994.)
Bast – Baška Voda – župnik (1994. – 2000.)
Rüesselsheim – voditelj misije (2000. – 2014.)
Split (Dobri) – u miru (2014. – )